Skład drewna na Śląsku - Hurtownia Drew-Holz Rybnik

Ryflowana deska tarasowa - modrzew europejski

Jeśli poszukujesz trwałego i niedrogiego materiału na taras, dobrze trafiłeś!

Modrzew to jeden z najchętniej wybieranych gatunków drewna. Nasza ryflowana deska tarasowa wykonana jest z modrzewia polskiego. Modrzew ze względu na swoją żywiczność, znakomicie nadaje się jako materiał na zewnątrz, bardzo dobrze znosi warunki atmosferyczne takie jak deszcz i słońce. Przez wielu stolarzy ten rodzaj drewna uważany jest za długowieczny, dlatego też deska tarasowa cieszy się taką popularnością wypierając deskę kompozytową.

Deskę tarasową można również użyć jako stopnie w schodach zewnętrznych oraz na balustrady czy płot. Istnieje możliwość wyprodukowania deski tarasowej modrzewiowej gładkiej. Wymiary deski tarasowej modrzewiowej - grubość 28 mm, szerokość 145 mm oraz długości od 3 m do 5 m.
Na magazynie posiadamy również kantówki modrzewiowe, których głównie znajdą swoje zastosowanie jako konstrukcja pod taras. Legary modrzewiowe są o przekroju 100x50 oraz 65x45 mm. Przy konstrukcji tarasu zaleca się aby długość między następnym legarami nie przekraczała 70 cm.

Każdą deskę tarasową należy koniecznie przykręcić dwoma wkrętami do tarasów aby zapobiec krzywieniu się deski w przyszłości.

deska tarasowa w naszej hurtowni drewna
deska modrzewiowa
deska tarasowa ryflowana
modrzew europejski